Termin oznaczenia gonadotropiny kosmówkowej w celu wykrycia ciąży

Mam takie pytanie: dziś rano zrobiłam badanie na poziom beta HCG we krwi. Zaznaczam, że to mój 22dc, czyli 8 dni po owulacji, gdyż cykle mam 28-dniowe - zawsze jak w zegarku. Wynik 1,20 i nie wiem, czy to oznacza, że definitywnie w ciąży nie jestem, czy po prostu zbyt wcześnie się wybrałam. Nie ukrywam, że bardzo pragnę dzidziusia.

Witam serdecznie! Przyjmuje się, że oznaczenia gonadotropiny kosmówkowej można dokonać już 8 dni po zapłodnieniu. Ze względu na trudny (dla osób nie prowadzących samoobserwacji, metody objawowo-termicznej) do oceny dzień owulacji zawsze warto poczekać z wykonaniem badania dodatkowe 2-3 dni. Przytoczony wynik badania na pewno jest negatywny. Istnieje jednak możliwość, że badanie zostało wykonane za wcześnie. Warto powtórzyć test za kilka dni. Pozdrawiam