Niskie wartości gonadotropiny kosmówkowej oraz wskazania do usunięcia ciąży
Witam, ostatnią miesiączkę miałam ok. 14.12.2012 (była wyjątkowo długa, bo ok. 8 dni, a krwawienie z początku bardzo mocne i ciemne). 15.01.2013 zrobiłam HCG i było 483, 17.01 było 739. 26.01 poszłam na USG i był pęcherzyk 6,7 mm. 07.02 rano przy podcieraniu zauważyłam bardzo skąpe krwawienie z jasną krwią. Później już się nie pojawiło. Pojawiła się za to delikatnie brunatna wydzielina. Tego samego dnia byłam na USG i jest pęcherzyk 10,8 mm, ale bez zarodka. Zrobiłam też tego samego dnia HCG i wyszło 2749. Dostałam skierowanie do szpitala na usunięcie ciąży. Diagnoza: za mały przyrost HCG i pusty zarodek. Czy ta diagnoza jest słuszna, czy powinnam za 3 dni poddać się zabiegowi. Czy jest jeszcze nadzieja?

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Witam, podane przez Panią wartości gonadotropiny kosmówkowej oraz wymiary pęcherzyka niewątpliwie są za niskie dla wieku ciąży, wynikającego z daty ostatniej miesiączki. Przyrost stężeń hormonu również jest niewielki. Największym jednak problemem jest brak uwidocznionego zarodka w ósmym tygodniu ciąży. Na tym etapie powinien być widoczny zarodek z czynnością serca. Niestety na podstawie przytoczonych wyników badań można wysunąć podejrzenie pustego jaja płodowego. Niestety zabieg wydaje się być nieunikniony i powinna Pani zgłosić się do szpitala. Przed zabiegiem rutynowo wykonywane jest powtórne badanie USG, które ma na celu ostateczne potwierdzenie patologii i wskazań do przerwania ciąży. Pozdrawiam