Szaro-zielona kupa u 4-miesięcznego dziecka

Witam. Moja 4 miesieczna coreczka od 4 dni ma szaro-zielona kupke? Dziecko karmione jest piersia i dokarmiane mlekiem modyfikowanym (hipp na zaparcia i wzdecia), ostatnio nie bylo żadnych zmian w mojej diecie i mleko tez jest podawane od ok miesiaca. Poza tym z dzieckiem jest wszystko ok, spi dobrze, jest wesole i aktywne w ciagu dnia. Czy kolor kupki wskazuje na jakas infekcje czy może wychodzenie? Czy to moze cos powaznego z czym powinnismy zglosic sie do pediatry?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli poza zmianą koloru stolca nie zauważyła Pani żadnych niepokojących objawów, to właściwie nie ma powodów do niepokoju. Gdyby jednak objawy się utrzymywały, sugeruję konsultację z lekarzem pediatrą.