Szczelina w łękotce przyśrodkowej na MR kolana

Witam. Od czasu wypadku który miałem 5 lat temu co jakiś czas przeskakuje mi rzepka.Na USG wyszło że nie widać za bardzo trójkąta w łąkotce przyśrodkowej, później miałem robiony rezonans magnetyczny na którym wyszło mi że mam jakąś szczelinę w łąkotce przyśrodkowej. Jakie są sposoby tego leczenia?

Szanowny Panie

Uszkodzoną łąkotkę można wyleczyć niestety wyłącznie operacyjnie. Zabieg jednak nie jest specjalnie dokuczliwy, ponieważ wykonuje się go metodą artroskopii. Przez tydzień po operacji będzie Pan chodził o kulach, następnie ortopeda wyciągnie Panu szwy i po 2-3 tygodniach wróci Pan do pełnej aktywności. Jeśli jest pan zainteresowany szczegółami przebiegu leczenia proszę poczytać na http://www.artrocenter.pl/k2-media-manager/choroby-stawow-kolanowych/item/227-uszkodzenia-lakotek .

Z wyrazami szacunku
Jędrzej Kosmowski
ArtroCenter.pl