Ból i blokowanie kolana a konieczność operacji

Wynik RM, podwyższony sygnał w zakresie rogu tylnego łakotki bocznej budzi podejrzenie zmian pourazowych. W zakresie trzonu łakotki bocznej, widoczne są cechy podwyższonego sygnalu. W obrazach PD FS(usg-widoczne pęknięcie)uraz w lipcu, noga od 3 msc w stabilizatorze,kolano mi się blokuje i Odczuwam ból cały czas,nie ukrywam ze chce wrócić do gry w piłkę. Czy operacja jest konieczna?czy są sposoby na wyleczenie urazu??

Szanowny Panie

Wygląda na to, że potrzebna będzie interwencja chirurgiczna - artroskopia kolana, podczas której ortopeda usunie lub zeszyje uszkodzony fragment łąkotki bocznej. ( http://www.artrocenter.pl/k2-media-manager/choroby-stawow-kolanowych/item/227-uszkodzenia-lakotek ).
Dobra wiadomość jest taka, że operacja ta jak i przebieg pooperacyjny nie są specjalnie dokuczliwe i po 2 tygodniach od zabiegu będzie Pan mógł wrócić do treningów.
Uważam, że ważne dla Pana byłoby, by poszukałby Pan ortopedy zajmującego się głównie urazami kolan i potrafiącego w miarę możliwości zeszyć uszkodzoną łąkotkę (jest to technicznie dość trudne, zwłaszcza w przypadku łąkotki bocznej). Łąkotki pełnią w kolanie ważną funkcję i dużo korzystniejsze jest zachowanie ich w całości (poprzez zeszycie) w stosunku do usunięcia zwłaszcza dla młodego aktywnego człowieka.

Życzę Panu powodzenia,
z wyrazami szacunku,
Jędrzej Kosmowski

https://ranking.abczdrowie.pl/d/jedrzej-kosmowski-ortopeda-poznan-30352