Rezonans magnetyczny kolana
Dzien dobry. Odebralam ostatnio wyniki rezonansu magnetycznego. Nadmienie, ze mieszkam w Anglii. Wynik pokazal ganglion with degree of wear and tear within my left knee. Czy mozliwe jest takie umiejsowienie ganglionu, w kolanie? Dodam, ze chore kolano nie rozni sie niczym wizulnym od zdrowego.

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Szanowna Pani
Opisywany w rezonansie "ganglion" to nic innego jak torbiel łąkotki. Musiało dojść do uszkodzenia łąkotki a następnie do utworzenia się niewielkiej torbieli. Leczenie polega na artroskopowym naprawieniu łakotki oraz usunięciu torbieli.
Więcej szczegółów znajdzie Pani na stronie http://www.artrocenter.pl/k2-media-manager/choroby-stawow-kolanowych/item/257-torbiel-bakera .
Z wyrazami szacunku
Jędrzej Kosmowski
www.goodmedcenter.pl