Szczelina w obrębie rogu tylnego łąkotki bocznej w wyniku USG kolana

Witam mam pytanie, wczoraj miałam zrobione usg kolana i w opisie jest napisane że ,,Szczelina w obrębie rogu tylnego łąkotki bocznej'' nie zostało mi wyjaśnione co to oznacza,bardzo proszę o odpowiedż, noga mnie boli codziennie, po przejściu 100m ból się wzmaga, czy konieczna jest Artroskopia ? Z góry dziękuję za odpowiedż

Szanowna Pani, przy zgodności opisu USG z wywiadem (co ma miejsce u Pani) oraz badaniem klinicznym przeprowadzonym przez ortopedę - postępowaniem z wyboru jest artroskopia operacyjna (najprawdopodobniej będzie to częściowe usunięcie uszkodzonej łąkotki). Proszę zgłosić się z wynikiem do prowadzącego Pani leczenie ortopedy. Pozdrawiam