Szczepienia lub stosowanie probiotyku u 2-latka przed wyjazdem na Wyspy Kanaryjskie

witam wybieramy sie z naszym dwulatkiem na wyspy kanaryjskie i zastanawiam sie czy potrzebowalby jakiegos dodatkowego szczepienia Na codzien mieszkam w UK i jak pytalam tu lekarza to stwierdzil ze nie trzeba ale dowiedzialam sie od Polskich Mam zeby podawac probiotyk na 10 dni przed wyjazdem i podczas trwania Czytalam ze jest oslonowy i pomaga przy biegunkach wiec nie jestem pewna czy nie bedzie skutkow ubocznych jesli bede podawala go gdy syn nie przyjmuje zadnego antybiotyku i dobrze sie czuje

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

nie ma szczególnych zaleceń odnośnie podróżujących na wyspy kanaryjskie. Jeśli Pani chce to można podać probiotyk, skutki uboczne zawsze mogą wystąpić jednak w przypadku probiotyków występują one bardzo rzadko.

Pozdrawiam.