Niskie libido i słabe doznania podczas seksu

Witam mój problem polega na tym ze mam słabe libido i słabe doznania podczas stosunku byłem z tym u seksuologa i stwierdził ze to na tle nerwowym emocjonalnym i przepisał mi paraxinor lecz na ulotkce tego leku wyczytałem ze skutki uboczne które wystepuja bardzo czesto to zaburzenia seksualne wiec jesli bede go brał rto wynika na to ze bedzie jeszcze gorzej i wgl bede miał zerowe libido i zaburzenia jedno gryzie sie z drugim czy ktos z lekarzy mi wyjasni jaki jest tego sens?? i czy warto to brac?

Szanowny Panie,
Oczywiście, możliwe jest wystąpienie skutków ubocznych, jednakże nie są one częste, wobec czego ryzyko jest odpowiednio mniejsze. Jeśli lekarz przepisał tego typu leki, należy mu zaufać i spróbować, czy w Pańskim przypadku przyniosą odpowiedni skutek. Warto również zwrócić uwagę na część diagnozy postawionej przez seksuologa. Być może problem leży głębiej i kwalifikuje się do dłuższego leczenia metodami psychoterapeutycznymi. Jest to jednak kwestia bardzo indywidualna i dopiero odpowiednie rozpoznanie umożliwiłoby postawienie diagnozy lub propozycję terapii.