Dlaczego partnerka ma bardzo niskie libido?

Witam, Bardzo proszę o poradę. Z żoną jesteśmy po ślubie 2 lata mamy 5 miesieczne dziecko. Problemem jest bardzo rzadki seks i do tego słabej jakości. Żona nie ma kompletnie ochoty na seks. Otwarcie mówi o tym że ma praktycznie zerowe libido. Myślałem, że wynika to z tego, że mamy malutkie dziecko i hormony jeszcze szaleją ale żona NIE karmi piersią, i sytuacja z tygodnia na tydzień się pogarsza co pozwala mi myśleć że problem jest gdzieś indziej. Dochodzi również do tego, że żona aby mieć stosunek z głowy, po około minucie -dwóch ma "orgazm" po którym stwierdza, że dalszy stosunek jest dla niej niekomfortowy. W mojej ocenie jest to udawany orgazm, bo wygląda zdecydowanie inaczej niż prawdziwy który miała kiedyś. Próbowałem rozmawiać z żoną. Ona twierdzi, że nic na to nie poradzi, że nie ma ochoty. Może się zbadać zrobić morfologię ale to i tak jej nic nie pokaże. Jak stwierdziła ostatnio: "Tak już jest po prostu". Czy z medycznego punktu widzenia mogą zachodzić jakieś zmiany hormonalne ktore można zdiagnozować? Chciałbym zrozumieć genezę problemu i pomóc żonie. Jakie badania można wykonać? Z góry dziękuję

Dzień dobry.

Na libido wpływa wiele spraw: HTZ, stosowane leki, stres w życiu i pracy, relacja partnerska, indywidualny temperament seksualny, poziomy hormonów i neuroprzekaźników i dziesiątki innych spraw.

Proponuję wizytę u seksuologa z dokładnymi badaniami hormonalnymi, skierowaniem do ginekologa celem oceny anatomii i fizjologii w obrębie miednicy oraz wspólnej analizie pożądania i innych funkcji seksualnych.