Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak mogę zwiększyć libido?

Witam, mam 25 lat. Zaczęłam współżycie w wieku 17 lat i odkąd pamiętam, nigdy nie odczuwałam wielkiej ochoty na seks. Nie wiem, czy to może być wina słabego libido. Wiem, że to ze mną jest coś nie tak, bo mój facet jest idealny. Byłam już w 2 poważnych związkach i z każdym facetem jest to samo. Są jakieś tabletki na podniesienie libido? Co zrobić, żeby ochota na seks była większa i częstsza? Bardzo proszę o poradę. Z góry bardzo dziękuję. Karla
25 LAT ponad rok temu

Gdy kobieta nie ma ochoty na seks

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy!
Libido, czyli popęd seksualny, jest cechą, na którą wpływa wiele czynników. Duże znaczenie ma temperament oraz stężenie odpowiednich hormonów (estrogenów). W grę wchodzą także dodatkowe czynniki, takie jak styl życia, problemy osobiste i zawodowe, przekazane normy zachowania.
W opisanej sytuacji libido można zwiększyć, spożywając pokarmy określane jako afrodyzjaki. Czasami są one wystarczające, aby zaostrzyć atmosferę i zwiększyć ochotę na seks.
Dostępne są również liczne preparaty wieloskładnikowe zwiększające libido, dostępne bez recepty.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem lub seksuologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy