Czy możliwe jest podwyższone libido przy nadczynności tarczycy?

czy przy nadczynności tarczycy możliwa jest duża ochota na seks? lekarz podejrzewa nadczynność tarczycy, zrobiłam badania zobaczymy jak wyniki, ale nie pasuje mi jedno. czytałam ze przy problemach z tarczycą nie ma się ochoty na seks a ja mam wręcz przeciwnie. masturbuje się codziennie inaczej wariuje. mam jakieś problemy z nerwami czy faktycznie chyba z tarczycą bo on paru miesięcy ciągle chodzę podminowana, ciągle wszystko mnie wkurza, nie można mi uwagi zwrócić bo od razu wpadam w szał, az mi serce wali jak się wścieknę, mam ochotę iść na siłownie albo potrenować boks może to coś da i się wyładuje? czy ta nerwowość wychodzi z braku seksu? nie mam faceta i nigdy nie miałam masturbacja często codzienna to jedyne na co mogę liczyć

Dzień dobry!

Nadczynność tarczycy może się wiązać właśnie z podminowaniem, wzmożoną pobudliwością, nadmiernym poceniem, bezsennością, także z wzmożonym popędem seksualnym.
Niedoczynność - przeciwnie, z nastrojem depresyjnym, męczliwością, osłabieniem, poczuciem zimna, także ze spadkiem libido.

Obserwowane przez Panią objawy mogą więc mieć związek z nadczynnością tarczycy.

Jednak niezależnie jednak od tego, ludzie naturalnie różnią się między sobą poziomem libido. Wysokie libido może być po prostu Pani cechą indywidualną, bez żadnego związku z aktualnym stanem zdrowia.

Nerwowość, pobudliwość mogą mieć także inne źródła - np. jako objaw zaburzeń życia psychicznego, a niekoniecznie choroby somatycznej.

Pozdrawiam!