Dlaczego moje libido jest tak bardzo niskie?

Dzien dobry, jestem z moim chlopakiem razem od 3 lat. On codziennie ma ochote na kontakt seksualny (nie tylko na seks) ale tez inne czynnosci a ja nie odczuwam w ogole ochoty na nic z tych rzeczy. Nawet o tym praktycznie nie mysle. Przed zwiazkiem mialam ochote np na masturbacje i nadal mam ale bardzo rzadko i to nie sama z siebie tylko po oglądnięciu erotycznych filmow. Choruje na niedoczynnosc tarczycy od okolo 5 lat, lecze letroxem 50. Ostatnio robilam wynik tsh i wynik jest idealny. Mam tez zaburzenia lękowe. Jem zdrowo, duzo sie ruszam. Zawsze przed seksem czuje stres i za bardzo go nie chce bo sie czegos boje jakby ale podczas o tym zapominam i gdy juz dochodzi do kontaktu seksualnego czuje przyjemnosc i jest mi z nim dobrze. Jaka moze byc przyczyna spadku mojego libido? Czytalam o przyczynach ale nic nie pasuje? Czy pomimo dobrego wyniku tsh i leczonej tarczycy to moze byc od tego?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

na libido wpływa nie tylko styl życia czy nabyte doświadczenia seksualne, ale również stan fizyczny i psychiczny. Wspomina Pani o zaburzeniach lękowych oraz stresie, który odczuwa Pani przed współżyciem. To z pewnością wpływa na odczuwanie pociągu seksualnego.

Spadek libido może być także związany z niedoczynnością tarczycy. Zazwyczaj jednak wyrównanie poziomu hormonów tarczycy przywraca popęd seksualny. Jeśli więc leczy Pani niedoczynność tarczycy, to najprawdopodobniej nie wpływa ona na niskie libido.

W przypadku, gdy korzysta Pani z pomocy psychologa bądź psychoterapeuty, to proszę poruszyć z nim ten temat. Jeśli nie leczy Pani zaburzeń lękowych, to serdecznie do tego zachęcamy. Pomocna może okazać się również wizyta u seksuologa.

Przyczyny spadku libido opisaliśmy w tekście poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/spadek-libido.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.