Ból podczas stosunku i niskie libido

Witam.Mam dwa problemy,które muszę rozwiązać ale nie wiem do kogo się zwrócić ze względu na bagatelizujące podejście lekarzy. Mam 22 lata,jestem w stałym związku. Problem nr.1 . Ból podczas stosunku(kwestia psychiki czy nawilżenia pochwy nie ma tu zastosowania). Gdy nie boli-nie odczuwam NIC,ZERO przyjemności.Gdy zapytałam lekarza czy może to być wulwodynia i by zlecił mi jakieś badania-popukał się w głowę-wymyślam. Problem nr 2. (zapewne następstwo nr 1. ) BARDZO MAŁE libido lub wręcz ZEROWE.

Sylwia Osada Psycholog, Konin

Witam,
czy problem 2 jest następstwem problemu 1 nie jestem pewna. Pisze Pani o obniżonym libido oraz braku odczuć podczas zbliżeń poza sytuacją, gdy te zbliżenia są bolesne. Kwestia libido to kwestia psychiki, więc nie bagatelizowałabym tego czynnika. Pojawia się wiele dodatkowych pytań m.in. czy to Pani pierwszy związek seksualny, kwestia relacji z partnerem i wiele innych. Być może jednak warto rozważyć wizytę u psychologa seksuologa, który dopyta o wiele ważnych kwestii. Jeśli somatycznie nie ma żadnych problemów, warto przyjrzeć się stronie emocjonalnej.
Pozdrawiam.