Niskie libido a badania testosteronu

Witam Mam 22 lata, jestem nie palący i nie pijacy. Uprawiam trochę sportu i trochę ćwiczę na siłowni. Mój problem tyczy się niskiego libido i problemu utrzymania erekcji podczas stosunku. Byłem u pani urolog ale stwierdziła że na oko wyglądam w porządku więc nie trzeba badać mnie. A chodziło mi głownie o testosteron i tym podobne badania. Zrobiłem na własną rękę badanie testosteronu: 3,83 ng/ml przy wartości 2,8-8,0 ng/ml I tutaj kieruje pytanie czy mój wynik możne być powodem moich probl.?

Dzień dobry!

Pański wynik poziomu testosteronu rzeczywiście jest lekko obniżony. W laboratoriach medycznych przyjmuje się za dolną granicę normy poziom 250 ng/dl. Jest to jednak poziom niezbędny dla ogólnego dobrego stanu zdrowia, ale często niewystarczający dla zdrowia seksualnego - pełnej sprawności erekcji. Prawidłowy poziom testosteronu dla sprawności seksualnej to 450 ng/dl. Może być to więc przyczyna Pańskich trudności. Polecam wizytę u lekarza seksuologa, który przeprowadzi szczegółowy wywiad dotyczący Pana zdrowia i być może poleci szerszą diagnozę - np. pełny profil hormonalny.

Pozdrawiam!

Wskazana wizyta u lekarza seksuologa.
Jednorazowy pomiar testosteronu jest niemiarodajny, zresztą potrzebne są badania o szerszym spektrum.
Przestrzegam przed preparatami na własna rękę, a zwłaszcza sterydami, które są tak często zachwalane na "siłkach"...
Pozdrawiam. JW