Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy seksuologi przepisuje leki na podniesienie libido?

Czy seksuolog przypisuje jakieś leki na podniesienie libido czy tylko prowadzi terapię? Mam mnóstwo chorób hormonalnych większość z nich zmniejsza libido. Więc mój pociąg seksualny od lat jest równy zeru. Tak bym chciała czuć jakaś w końcu przyjemność. Ginekolog powiedział że kobiety chore nie powinny się rozmanazac dlatego nie mają pociągu seksualnego. Czy jest ktoś w stanie mk pomóc czy już będę skazana na moja ozieblosc
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Związek ze starszym mężczyzną

Dzień dobry,

Seksuologia jako dziedzina wiedzy znajduje się na pograniczu medycyny i psychologii, co oznacza, że zajmuje się zarówno problemami seksualnymi wywołanymi stanem zdrowia jak również tymi, które wynikają z problemów natury psychologicznej. Wyróżnić więc można dwie grupy zawodowe mogące zajmować się seksuologią: są to lekarze i psycholodzy. Jeśli seksuolog jest lekarzem, może, poza formami wsparcia psychicznego, stosować również farmakoterapię, czyli zalecać/przypisywać stosowanie leków (w tym również na podniesienie libido). Jeśli natomiast seksuolog jest psychologiem (używa się określenia "psycholog-seksuolog", bądź "psychoseksuolog"), stosuje "tylko" terapię seksuologiczną, bądź psycho-seksuologiczną.

Podsumowując - jeśli problemy seksualne wynikają z problemów zdrowia fizycznego, warto poszukać lekarza-seksuologa. Jeśli natomiast przyczyną problemów z seksem jest psychika, można rozważyć zarówno konsultację z seksuologiem-lekarzem, jak również psychoseksuologiem.

Decyzja, z jakiego rodzaju wsparcia chciałaby Pani korzystać jest Pani autonomiczną decyzją.

Pozdrawiam
Maciej Rutkowski
www.abovo.bialystok.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy