Jak leczyć niskie libido u partnera?

Witam, Mam 19 lat i moje libido jest dosyć wysokie. Z moim partnerem jestem od ponad roku. Pół roku temu miał bardzo stresujący okres i jego popęd seksualny znacznie zmalał. Ma dopiero 23 ale bierze leki na serce obniżające tętno. Wiem ze mogą one obniżać libido. W tej chwili stosunki między nami zdarzają się 1-2 w miesiącu i czuje ze są wymuszone, bo wie ze ich brak mi przeszkadza. Jest bardzo skryta osoba i rozmowa z lekarzem może nie przyjść mu łatwo. Czy jest coś co mogę sama zrobić?

Witam,
1. Wykonać badania hormonalne i inne podstawowe. (tzw. pakiet seksuologiczny)
2. Systematycznie zachęcać do wizyty u lekarza seksuologa.
Pozdrawiam, Jarosław Lenartowicz

Proponuję jednak namówić partnera na wizytę u lekarza seksuologa. Być może zadziała jeśli wspólnie państwo wybierzecie konkretnego lekarza lub wspólnie pójdziecie na pierwszą wizytę? Istotnie, z tego co pani pisze, partner ma w życiu przynajmniej kilka potencjalnych czynników obniżających libido. Nie ma sensu utrwalać istniejącego stanu rzeczy poprzez brak leczenia.

Pani jest przecież dla partnera przede wszystkim partnerką, a nie terapeutką.