Jak pomóc partnerowi przy braku libido?

Witam, Co zrobić w sytuacji jeśli partner nie ma libido? Brak kompletnej ochoty na całowanie, czułości, zbliżenia? Teraz wpływ mają antydepresanty, wcześniej lęki spowodowane nerwicą. Jakie jest wyjście w tej sytuacji aby odzyskać chęć na zbliżenia jeśli jest źle w tej kwestii zarówno z lekami jak i bez?

Mgr Anna Kasprzak Psychologia

Rozumiem, że problem z którym zmaga się Pani w związku, powoduje dużo różnych emocji. To naturalne, że może czuć Pani wiele w tej sytuacji - od trudniejszych do bardziej znanych uczuć.

Bardzo ważne jest aby wspierać partnera w tym wszystkim. Leki, które przyjmuje najwidoczniej uzyskały u niego wymienione przez Panią efekty uboczne. Warto porozmawiać szczerze z partnerem o swoich odczuciach i potrzebach oraz zachęcić go do skorzystania ze wsparcia psychoterapeuty lub psychologa. To na pewno będzie dużym krokiem do lepszego zrozumienia sytuacji i samego siebie.

Psychoterapia jest elementem często koniecznym, aby poradzić sobie z problemami natury psychicznej. Jeśli problem związany z libido będzie się powiększał z czasem, dobrze jest powiadomić o tych psychiatrę do którego partner uczęszcza. Wówczas zweryfikuje on leczenie farmakologiczne i poszuka najlepszego rozwiązania.

Również wizyta u seksuologa może okazać się potrzebnym elementem, aby zrozumieć tę sytuację. To ważne aby wybrać specjalistów, którzy mają wiedzę i doświadczenie w tego typu problemach.

Pozdrawiam bardzo serdecznie!

Zapraszam na moją stronę - https://www.facebook.com/Anna-Kasprzak-psycholog-i-animator-kultury-110965181347610 gdzie znajdzie Pani różnorodną wiedzę psychologiczną.