Czy to dobry sposób na odreagowanie?

Witam Od rozstania z byłym partnerem minęło już pół roku a ja dalej mam problemy ze snem(śni mi się po nocach w koszmarach np nachodzenie) lub sama myśl o nim paralizuje mnie do takiego stopnia ze nie jestem w stanie nic zrobić (podjąć jakiejkolwiek czynności) Odbyłam leczenie psychiatryczne ale mam wrażenie że znów pojawił się problem. Chciałabym napisać do jego matki i opowiedzieć wszystko w liście - czy to dobry sposób na wypuszczenie swoich emocji?

Mgr Anna Kasprzak Psychologia

Przeżywanie emocji związanych z zakończeniem związku jest naturalnym elementem zakończenia pewnego etapu w naszym życiu. Z Pani wiadomości wynika, że problem ten i emocje nie zostały jeszcze wydobyte i zrozumiane w całości. Kończąc jakąś relację często przechodzimy po niej żałobę. Można określić to w metaforyczny sposób, jako "śmierć miłości", która odeszła i potrzebuje czasu na cały proces.

Zachęcam do przeczytania o etapach żałoby i zapoznania się z całym procesem. Całkiem możliwe, że niektóre z emocji, a także uczuć do byłego partnera wciąż w Pani pozostały przez co trudno jest iść dalej. To co dodatkowo warto by było przemyśleć to wsparcie psychologiczne lub psychoterapia. Niekiedy doświadczony specjalista jest wstanie pomóc zrozumieć zachodzące w nas procesy i wyłapać pewne mechanizmy, które występują w naszym życiu.

Również dodatkowe spotkanie z lekarzem psychiatrą mogłoby pomóc w znalezieniu sposobu związanego z problemami ze snem. Połączenie farmakologii i opieki psychologicznej zazwyczaj przynosi zdecydowanie większe efekty.

Życzę dużo spokoju.

https://www.facebook.com/Anna-Kasprzak-psycholog-i-animator-kultury-110965181347610