Jak poprawić swoje libido?

Witam, jak poprawić swoje libido? Mam 25 lat i jestem po 2 porodach. Choruję na niedoczynność tarczycy i jestem po operacji usunięcia woreczka żółciowego. Stosuję plastry antykoncepcyjne Evra ale mimo to nadal boję się zbliżenia.

Dzień dobry!

Z jakiego powodu boi się Pani zbliżenia?

Obniżenie libido trzeba rozróżnić się od strachu przed seksem/ niechęci do seksu. Zarówno przebyte porody i okres połogu, związane z tym zmiany hormonalne, jak i niedoczynność tarczycy, sprzyjają obniżeniu libido. Warto przyjrzeć się jednak również innym czynnikom - temu, jak wyglądało wcześniej Państwa współżycie, jak układa się obecnie relacja z partnerem, czy uważa Pani, że są w Pani życiu na tyle stresujące, niepokojące okoliczności (np. praca, nadmiar obowiązków, przemęczenie, obniżona samoocena, kompleksy itp.), które mogą negatywnie wpływać na Pani seksualność.

Proszę skonsultować się z lekarzem seksuologiem (którzy często łączą wiedzę ginekologiczną oraz endokrynologiczną) oraz psychologiem seksuologiem.

Pozdrawiam!