Czy powinnam poprosić o zmianę leku?

Dzień dobry, od jakichs dwóch może trzech tygodni przyjmuje 500 mg litu oraz 10 mg leku elicea. Mam wątpliwości co do tych leków, myślę że nie działają. Leczę się na depresję, kuracja ta nie przynosi efektów. Wiem, że trzeba poczekać trochę aż lek zacznie działać, aczkolwiek po tych dwóch/trzech tygodniach nie ma nawet efektów nieporządnych. Może powinnam poprosić lekarza o zmianę dawki.

Mgr Anna Kasprzak Psychologia

Droga Autorko,

jeśli odczuwasz, że leki przepisane Ci przez psychiatrę nie spełniają swojej roli, najlepiej skontaktować się z lekarzem prowadzącym.

Niektóre substancje czynne mają to do siebie, że zaczynają działać nieco później. Przyjmuje się, że jest to czas do miesiąca. Zazwyczaj jednak pierwsze zmiany powinnaś odczuwać już po dwóch tygodniach od brania leków.

Konsultacja z lekarzem na pewno jest w tym wypadku wskazana.

Życzę dużo zdrowia!

Zapraszam na swoją stronę - https://www.facebook.com/Anna-Kasprzak-psycholog-i-animator-kultury-110965181347610