Jak leczyć taką nerwicę natręctw?

Witam! Mam pytanie. Cierpię na nerwicę natręctw myślowych, mam lęki. Od 5 lat biorę asertin dawka 150 dziennie. Było ok, jednakże ostatnio znowu czuje niepokój. zastanawiałam się nad olejkiem cbd, bo ma tyle pozytywnych opinii, zakupiłam dawkę najniższa 330mg w 30ml. jedna dawka 5.5mg fitoskładników. Czy mogę łączyć olejek cbd z asertinem? Czy jest to bezpieczne? Jakie mogą być skutki uboczne? Bardzo proszę o radę i z góry dziękuję za odpowiedź!

Mgr Anna Kasprzak Psychologia

Zachęcam do porozmawiania na ten temat z psychiatrą, do którego Pani uczęszcza. To najbezpieczniejsze rozwiązanie, które pozwoli na zminimalizowanie jakichkolwiek problemów związanych z łączeniem tych substancji.

Warto również pomyśleć o rozmowie z psychiatrą na temat Pani nasilających się objawów. Możliwe, że potrzebne będzie dobranie nowej dawki leku.

Czy uczęszcza Pani na psychoterapię lub chodzi na spotkania z psychologiem? Wsparcie w tym zakresie może pomóc w zrozumieniu skąd biorą się wszystkie lęki oraz natrętne myśli. Psychoterapia oraz farmakologia często idą ze sobą w parze i pomagają w lepszym zrozumieniu siebie, jak również zrozumieniu występujących objawów. Jeśli nie uczęszcza Pani na terapię, gorąco do tego zachęcam. W Warszawie jest mnóstwo doskonałych psychologów i terapeutów, którzy specjalizują się w tego typu problemach. Warto więc poszukać kogoś odpowiedniego dla siebie.

Pozdrawiam serdecznie!

Zapraszam również na moją stronę - https://www.facebook.com/Anna-Kasprzak-psycholog-i-animator-kultury-110965181347610