Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 7 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak porannych wzwodów oraz bardzo niskie libido

Witam, jestem 26 letnim mężczyzną. Od około 8 miesięcy obserwuje u siebie brak porannych wzwodów oraz bardzo niskie libido. Nie wiem czy problemy te występowały wcześniej (brak partnerki). Mój lekarz twierdzi, że jest to problem natury psychicznej a nie fizycznej. Zrobiłem badanie na poziom prolaktyny we krwi, mój wynik to 16.95 ng/ml. Czy taka zawartość prolaktyny we krwi może być przyczyną moich problemów?
MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam Pana,

Niskie libido i brak porannych wzwodów może świadczyć o wielu różnych problemach zdrowotnych. Może odzwierciedlać zarówno dysfunkcje sfery emocjonalnej (np. w przebiegu depresji czy zaburzeń lękowych), jak i różnych chorób ogólnoustrojowych. Jeśli podejrzewa Pan że w Pana życiu nie występowały poranne erekcje, a libido zawsze było niskie, warto zacząć diagnostykę od konsultacji urologicznej- oceny ew. patologii w obrębie narządów płciowych, następnie diagnozy endokrynologicznej (poza poziomem prolaktyny, również poziomu androgenów, gonadotropin, hormonów tarczycy). jesli te konsultacje nie potwierdzą żadnych uchwytnych patologii, wtedy warto zgłosić się na diagnozę do lekarza seksuologa. A Pana poziom prolaktyny nie odbiega od normy.

Pozdrawiam!

Specjalistka w dziedzinie psychiatrii, seksuolog oraz psychoterapeuta. Posiada uprawnienia Fellow of the European Board of Sexual Medicine nadane przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej ESSM. Związana z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy