Stosowanie soczewek kontaktowych a wyjazd na Wyspy Kanaryjskie

Witam. Noszę soczewki kontaktowe i bardzo chciałbym mieć zawsze zdrowe oczy. Lecę na Wyspy Kanaryjskie a czytałem, że w Afryce można zarazić się jaglicą. Bardzo boję się tej choroby, więc jak powinna wyglądać profilaktyka? Czy można zarazić się chlamydiami przez kąpiel w basenie lub przez hotelowy ręcznik? I czy tą chorobę da się wyleczyć (a jak tak to czy można dalej nosić soczewki)? Z góry bardzo dziękuję.

Oczywiście ,jaglica istnieje,ale przy normalnej higienie soczewek; ,zdejmowanie na noc, odkażanie płynem, płukanie,mycie soczewek płynem nic się nie stanie.Chlamydie są niestety prawie w każdym basenie wodnym nie tylko na Kanarach czy Afryce.Dbanie o powierzchnię oka typu nawilżenie ,nie pocieranie aby uniknąć uszkodzeń nabłonka Przy nurkowaniu okularki pływackie.Leczenie jest antybiotykiem ogólnie i w kropelkach np Azyter /Azytromycyna/Pozdrawiam