Szczepienie na żółtaczkę przed operacją przepukliny brzusznej

Witam, mam pytanie. 12 grudnia mam zabieg przepukliny brzusznej i teraz się dowiedziałem, że należy się zaszczepić przeciw żółtaczce. Czy szpital mnie jakoś zabezpieczy?

Każdy ośrodek zdrowia włącznie ze szpitalami ma obowiązek zabezpieczyć Pana przed jakimkolwiek zakażeniem także wirusem żółtaczki. Nie ma Pan obowiązku szczepienia się przeciw żółtaczce typu B i szpital nie ma prawa od Pana tego wymagać.