Szczepionka Ismigen po obustronnym zapaleniu oskrzeli i płuc u 7-latka

Witam serdecznie,chce zapytac o szczepionke ismigen.Moj 7 letni syn ma ja przepisana i ma zaczac brac od 3 lipca, a w czerwcu mial obustronne zapalenie oskrzeli i zapalenie pluc byl w szpitalu od 6 do 18 czerwca,teraz przyjmuje groprinosine przez 10 dni i potem od 3 lipca ma zaczac przyjmowac ismigen.Czy to nie za wczesnie po zapaleniu pluc,czy to bezpieczne?dziekuje za odpowiedz,Joanna

Lek. Tomasz Budlewski

Należy udać sie z dzieckiem do pediatry aby dokładnie na podstawie badania dziecka ocenił czy moze być szczepione.