Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Szczypanie oczu i uczucie suchości

witam mam problem z oczami caly czas mnie szczypia i mam uczucie ze sa strasznie suche uzywam kremu nivea smaruje sobie wokol nosa czy to moze pyc powodem? prosze o odpowiedz
MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu

Zakraplanie oka

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Jeżeli objawy pojawiły sięę po rozpoczęciu stosowania kremu nivea, to jak najbardziej można podejrzewać, że to on jest powodem dolegliwości. Jeżeli natomiast sa to objawy, które obserwuje Pan od dawna to należy zgłosić się d okulisty celem diagnostyki przyczyny suchości oczu i odczucia szczypania. Najczęściej przyczyną są warunki pracy w klimatyzowanym ciepłym powietrzu oraz praca przy monitorze.

0

Krem Nivea nie powinien być stosowany w okolicach oczu. Najprawdopodobniej cierpi Pan na zapalenie spojówek. Jeżeli powieki są blade i bez łusek przy brzegach to wystarczą krople Sol. Tobradex 3x PLO przez 7 dni.nie dłużej. POtem tylko pielęgnacja oczu np sztuczne łzy bez konserwantów choćby Bepanthen lub Hyabak. POzdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy