Szerokopodstawna przepuklina krążka międzykręgowego wpuklająca się do kanału kręgowego

Na poziomie L5-S1 szerokopodstawna przepuklina krążka międzykręgowego wpuklająca się do kanału kręgowego na głebokość 6,5mm,zwężająca kanał kręgowy w wym. strzałkowym do 9mm-stenoza bezwzględna. Przepuklina modeluje worek oponowy. Na poziomie L4-L5 centralne uwypuklenie krążka międzykręgowego typu bulging do kanału kręgowego na głepokość 2mm, zwężające kanał kręgowy w wym. strzałkowym do 12mm. Tyłozmyk kręgu L5 o ok 4mm. Proszę o interpretacje. Dodam ze mam 18 lat, choruje na niewydolność żylną

Badanie MRI jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu i jak każde badanie ma ograniczoną wartość diagnostyczną.
W obrębie kręgosłupa znajduje się wiele struktur anatomicznych, które mogą być źródłem dolegliwości.
Aby postawić właściwe rozpoznanie niezbędna jest znajomość charakteru dolegliwości, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog, ortopeda lub neurochirurg.
Leczenie schorzeń kręgosłupa jest najczęściej długotrwałym i złożonym procesem. Może ono obejmować farmakoterapię, zabieg termolezji, blokadę terapeutyczna, znieczulenie zewnatrzoponowe. Zabiegi te służą zmniejszeniu dolegliwości bólowych i umożliwieniu intensywnej rehabilitacji. Rehabilitacja może być wspomagana zabiegami akupunktury lub TENS .
Najczęściej podstawą leczenia jest odpowiednio dobrana i systematyczna rehabilitacja.
W rzadkich przypadkach może okazać się, że wskazane jest leczenie operacyjne.