Szerokopodstawna przepuklina krążka m/kręgowego wpuklająca się do kanału kręgowego

Wynik MR. Obniżenie wysokości i dehydratacja krążków m/kręgowych L4/L5 i L5/S1. Na Poziomie L4/L5 tylno-lewoboczna przepuklina krążka m/kręgowego modelująca worek oponowy i pośrednio nici końcowe rdzenia, zwężająca lewy zachyłek boczny i otwór m/kręgowy w obrębie którego przebiega do korzenia L5. Na poziomie L5/S1 szerokopodstawna przepuklina krążka m/kręgowego wpuklająca się do kanału kręgowego na głębokość 5 mm modelująca worek oponowy i obustronnie korzenie S1. Proszę o poradę czy to groźne.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian w obrębie lędźwiowo-krzyżowego odcinka kręgosłupa. Wskazana jest wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.