Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza dehydratacja i niewielkie obniżenie wysokości krążków międzykręgowych L3-4, L4-5, L5-S1?

Proszę o interpretacje wyników rezonansu magnetycznego: Lordoza lędźwiowa spłycona. Dehydratacja i niewielkie obniżenie wysokości krążków międzykręgowych L3-4, L4-5, L5-S1. Na poziomie L3-4 ( do 3,5 mm w wymiarze AP) centralo-lewoboczna przepuklina krążka międzykręgowego, modeluje worek oponowy i zwęża zachyłek boczny z modelowaniem korzenia L4. Na poziomie L4-5 szerokopodstawna, lewostronnie lateralizująca przepuklina krążka międzykręgowego, wysokość w wymiarze AP do ok. 5 mm uciska worek oponowy twardej i zwęża zachyłki boczne, modelując korzenie nerwowe L5, w większym stopniu po stronie lewej: od dołu przepuklina zwęża oba otwory międzykręgowe. Na poziomie L5-S1 szerokopodstawna przepuklina krążka międzykręgowego, wielkości ok. 4 mm w wymiarze AP uciska worek oponowy i modeluje korzenie S1 w zachyłkach bocznych.
MĘŻCZYZNA, 49 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

konieczna wizyta u lekarza neurochirurga po badaniu i łącznej analizie powyższego badania będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić dalsze postępowanie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy