Czy operacja przepukliny krążka międzykręgowego L4-L5 jest konieczna?

Witam! Mam 38 lat. Rozpoznano u mnie przewlekła rwę kulszową lewostronną porażenną, przepuklinę krążka międzykręgowego L4-L5. Wynik rezonansu: pośrodkowo-przyśrodkowa-lewostronna przepuklina krążka międzykręgowego L4/L5 wymiar AP ok 6mm-modelowanie worka oponowego, znaczne zwężenie zachyłka bocznego lewego/ ucisk korzenia nerwu rdzeniowego lewego; zstępuje w kanale kręgowym do poziomu 1/2 wysokości S1 wypukliny krążków międzykręgowych: * Th12/L1- lewostronna (wymiar AP ok 3 mm)- częściowe zwężenie zachyłka bocznego lewego * 13/L4- obustronna boczna (wymiar AP ok 2mm) - niewielkie zwężenie otworów międzykręgowych po obu stronach * L5/S1- okrężna (wymiar AP ok 4mm)- częściowe zwężenie zachyłków bocznych i otworów międzykręgowych po obu stronach. Nierówności blaszek granicznych trzonów kręgowych pograniczna piersiowo-lędźwiowego- stan po chorobie Scheuermanna. Ponadto Hyperlipidemia mieszana.
38 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Niestety nie możemy udzielić odpowiedzi na zadane pytanie. Aby dokonać interpretacji wyników, lekarz musi zebrać dokładny wywiad i zbadać pacjenta fizykalnie.

Doradzamy udanie się z wynikami badań do lekarza, który zlecił ich wykonanie. On mając pełną informację o Pani stanie zdrowia zdecyduje o wyborze leczenia.