Czy konieczna jest operacja u 38-latki?

Kobieta 38 lat Czy w moim przypadku konieczna jest operacja?: umiarkowane zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach przednio i tylnobocznych trzonów lędźwiowych na poziomie L5/S1, na poziomie L5/S1 duża lewoboczna przepuklina krążka międzykręgowego uciskająca worek oponowy, lewy korzeń netwowy, wypełnia lewy zachyłek boczny kanału kręgowego i w wymiarze strzałkowym dochodzi do12 mm powoduje odsunięcie więzadła tylnego. Krążek miedzykregowy na poziomie L5/S1wykazuje obniżenie sygnału i wysokości. Blaszki graniczne są pogłębione, w ich sąsiedztwie obecne strefy niejednorodnie podwyższonego sygnału, które częściowo ulegają wytłumieniu w sekwencji saturacją tłuszczu o charakterze zmian degeneracyjnych ModicII częściowo ModicI w mniejszym stopniu. Na poziomie L5/S1 umiarkowane zmiany zwyrodnieniowe w zakresie stawów międzykręgowych. Na poziomie L4/L5 dalekolewoboczna mała przepuklina krążka miedzykręgowego modelująca worek oponowy, dyskretnie powoduje zwężenie lewego otworu międzykręgowego z przyleganiem do lewego nerwu rdzeniowego.w częsci tylnolewobocznej krążka widoczna jest strefa podwyższonego sygnału w obrazach T2 zależnych wskazująca na pęknięcie pierścienia włóknistego - strefa hiz. Dodatkowo ból od kręgosłupa przechodzący przez pośladek, udo po zewn. stronie, łydkę aż do stopy . Stopa zdrętwiała na całej długosci, ból przy siedzeniu ,chodzeniu słabnie przy leżeniu.

MRI do interpretacji klinicznej! : " umiarkowane zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach przednio i tylnobocznych trzonów lędźwiowych na poziomie L5/S1, na poziomie L5/S1 duża lewoboczna przepuklina krążka międzykręgowego uciskająca worek oponowy, lewy korzeń netwowy, wypełnia lewy zachyłek boczny kanału kręgowego i w wymiarze strzałkowym dochodzi do12 mm powoduje odsunięcie więzadła tylnego. Krążek miedzykregowy na poziomie L5/S1wykazuje obniżenie sygnału i wysokości. Blaszki graniczne są pogłębione, w ich sąsiedztwie obecne strefy niejednorodnie podwyższonego sygnału, które częściowo ulegają wytłumieniu w sekwencji saturacją tłuszczu o charakterze zmian degeneracyjnych ModicII częściowo ModicI w mniejszym stopniu. Na poziomie L5/S1 umiarkowane zmiany zwyrodnieniowe w zakresie stawów międzykręgowych. Na poziomie L4/L5 dalekolewoboczna mała przepuklina krążka miedzykręgowego modelująca worek oponowy, dyskretnie powoduje zwężenie lewego otworu międzykręgowego z przyleganiem do lewego nerwu rdzeniowego.w częsci tylno-lewobocznej krążka widoczna jest strefa podwyższonego sygnału w obrazach T2 zależnych wskazująca na pęknięcie pierścienia włóknistego - strefa hiz"
Jakie objawy bólowe, drętwienia Ważny STAN PACJENTA; wywiad, rozmowa, badanie neurologiczne, ocena stanu zdrowia Pozdrawiam i zapraszam