Zapytaj lekarza

1 , 0 3 1 , 1 5 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Szorstka plama na kręgosłupie a skrzywienie kręgosłupa

Szorstka plama na kręgosłupie! Przez ostatni rok mam szorstką brązową plamę na kręgosłupie. Byłam 2 lata temu u ortopedy ale tej plamki jeszcze nie było powiedział mi żebym za rok przyszła znowu bo powiedział że mam trochę krzywy kręgosłup od tego że chyba rosnę. Więc miałam przyjechać za rok ale tego nie zrobiłam bo w tamten dzień byłam chora więc do niego nie pojechałam. Czy ta plama ma coś związanego z krzywym kręgosłupem, znaczy nie wiem czy jeszcze mam krzywy kręgosłup. Proszę o odpowiedź
KOBIETA ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Opisana przez Panie zmiana to najprawdopodobniej plama barwnikowa. Tak naprawdę zmianę taką powinien ocenić lekarz dermatolog. Warto także pokazać zmianę ortopedzie podczas wizyty kontrolnej. Istnieją bowiem schorzenia z grupy zaburzeń rozwojowych, które w szerokim spektrum swoich objawów mają skrzywienie kręgosłupa oraz zmiany skórne.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy