Szybkie powstawanie guzków na ciele

Mój problem zaczął się ok 6 miesięcy temu, zauważyłem na moim ciele kilka guzków, 2 może 3, wielkości max 3mm, ale od miesiąca zaobserwowałem przyrost kilku w krótkim czasie, powstają prawie jak pryszcze, zaczerwienienie skóry, ból przy dotykaniu, myślałem że to własnie one i na początku chciałem je wycisnąć, ale były jak by pod skórą, po 2-3 dniach ból ustąpił, zaczerwienienie zniknęło, a guzek dostał lekko brązowej barwy i dalej nic się z tym nie dzieje, czy to groźne??

Niezmiernie trudno postawic diagnoze, wylacznie w oparciu o opis zmian. Najlepiej wybrac sie na wizyte do dermatologa. Lekarz pomoze postawic diagnoze i dobrac odpowiednie leczenie.