Szybkie przetłuszczanie się włosów i ropna zmiana po kuracji izotretynoiną

Witam. Jestem 10 miesięcy po kuracji izotretynoiną. Zauważyłam, że włosy zaczynają mi się ostatnio bardzo szybko przetłuszczać, a nie dawno po raz pierwszy wyszła mi ropna zmiana. Czy to zapowiedź nawrotu?

Lek. Tomasz Budlewski

Niekoniecznie, ale aby móc coś więcej powiedzieć konieczne jest badanie lekarskie. proszę koniecznie udać się do lekarza dermatologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.

Aleksander Ropielewski

Nie wiem jaki był powód kuracji izotretynoiną oraz nie mam możliwości oceny stanu miejscowego aby móc jednoznacznie stwierdzić czy mamy do czynienia z nawrotem choroby. Myślę, że wskazany jest kontakt z dermatologiem (optymalnie prowadzącym dotychczasowe leczenie).