Szybsze bicie serca i zaburzenia rytmu

Witam. Moim problemem jest szybsze bicie serca . Przy braku aktywności bije od 90 do 100 . Przy mocnym wysilku nie zauważyłem szybszego bicia do 120 -130 . Przy maxsymanym wysiłku wiadomo do 200 uderzen . Zdarzaja sie zaburzenia rytmu wieczorami praktycznie codziennie lecz nie koniecznie . Cwiczę 3 razy dziennie Może byc to przyczyna. pale papierosy 13 lat :D Nie pije kawy herbaty i stosuje diete wysokobiałkową. Niskokaloryczną . Dużo sie stresuje , czuje sie dobrze . Co pani radzi ?

Renata GrzechociĹska

Pana puls nie jest za wysoki. Jeśli jednak podczas ćwiczeń męczy się Pan bardzo to przyczyn może być kilka, nieodpowiednie oddychanie podczas ćwiczeń, problemy kardiologiczne, problemy pulmonologiczne. Zdecydowanie negatywny wpływ ma palenie papierosów i stres.