Tabletka "po" a krążek. Kiedy go założyć?

  Witam, mam nietypowe pytanie. W związku z tym, iż do lekarza zgłosiłam się w Niemczech, nie wszystko zdołałam zrozumieć. Sprawa wygląda następująco. Dziś przyjęłam tabletkę "po”. Ostatnia miesiączka była 10 dni wcześniej. Dodatkowo lekarka przepisała mi ringi. Z tego co zrozumiałam, miesiączkę powinnam dostać w zaplanowanym czasie (czyli za ok. 18 dni). Czyli jak wcześniej - regularnie. Natomiast moje pytanie brzmi, kiedy mogę założyć pierwszy ring? Skoro właśnie przyjęłam dawkę tych hormonów. I czy muszę w takim razie zastosować jakąś inną metodę antykoncepcji, jeżeli nie mogę na dzień dzisiejszy założyć pierścienia. Pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Po przyjęciu tabletki "po" prawdopodobnie wystąpi krwawienie, które będzie przypominać miesiączkę. Prawdziwa miesiączka raczej nie wystąpi w przewidzianym momencie, ponieważ tabletka "po" rozreguluje Pani cykl. Krążki może Pani zacząć stosować w dowolnym momencie, tym bardziej, że trudno przewidzieć kiedy teraz wystąpi miesiączka. W przypadku założenia krążka w innym terminie należy się dodatkowo zabezpieczać przez pierwsze siedem dni, przez czas używania pierwszego krążka.

Pozdrawiam serdecznie!