Tabletka "po" - dlaczego mam dziwne plamienia i brązowo-czarny śluz?

Witam. Mam pytanie odnośnie tabletki po stosunku i objawów po niej występujących. Zażyłam ją 20h po stosunku i kilka godzin później wystąpiło plamienie. Na początku pojawił się różowawy śluz a później brązowy, lecial 4 dni lekko, w 5. dniu nastąpiło krwawienie, tak jakby okres i jakiś brązowo-czarny śluz. Mam już to drugi dzień i nie wiem co zrobić. Co to oznacza? Dodam, że stosunek odbył się w ostatnim dniu okresu, kiedy się skończył i wypada na to, że są to dni niepłodne, ale na wszelki wypadek udałam się do ginekologa.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Tabletka po stosunku może wywoływać krwawienia (jest to jeden z mechanizmów zapobiegania ciąży) i to właśnie się stało w Pani przypadku. Nie widzę powodów do niepokoju.
Bardzo dobrze Pani postąpiła korzystając z porady lekarskiej.