Migrena oczna a tabletki antykoncepcyjne

Dzień dobry. Mam 22 lata. Od półtora roku przyjmuję tabletki antykoncepcyjne, natomiast od jakiegoś czasu pojawiła się u mnie migrena oczna z tak zwaną "aurą". Zostałam poinformowana, że leki antykoncepcyjne mają wpływ na migrenę oczną. Mam w związku z tym pytanie, czy przyjmując je nadal zaszkodzi to moim oczom lub zdrowiu? Bardzo proszę o odpowiedź, jestem bardzo niespokojna o swoje zdrowie. Ta migrena oczna jest bardzo wyczerpująca, objawia się przede wszystkim chwilową ślepotą, widzę tylko mały punkcik, reszta to ciemność. Czasem dopada mnie w miejscu publicznym i wtedy pojawia się problem, jak sobie poradzić, jak dotrzeć do domu i tak dalej. A potem zaczyna się okropny ból głowy, którego po prostu nie da się znieść. Bardzo proszę o pomoc co robić, czy odstawić te tabletki czy jej jednak zamienić na coś innego? Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Hormonalna antykoncepcja jest przeciwwskazana u kobiet cierpiących na migrenę z ogniskowymi objawami neurologicznymi.  W Pani przypadku pierwszy napad pojawił się podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych, stad proponuję rozważyć stosowanie niehormonalnych  metod antykoncepcji. Najlepiej omówić, ten problem z neurologiem, który opiekuje się Panią w związku z migreną.