Tabletki antykoncepcyjne a zajście w ciążę

Czy jest możliwe że mając okres i biorąc regularnie tabletki antykoncepcyjne, można zajść w ciążę? Pytam, bo mam właśnie przerwę i wystąpił mi okres, ale wczoraj doszło do stosunku, gdzie partner skończył we mnie. Dlatego jest możliwe, że nawet jakbym chciał zrobić za półtora tygodnia test, to wyszedłby pozytywnie? Jest możliwość ciąży?? Pozdrawiam

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, żaden sposób antykoncepcji nie jest skuteczny w 100%, dlatego zawsze istnieje, choć bardzo niska, możliwość zajścia w ciążę. Nie rozumiem jednak drugiej części pytania - przerwa podczas stosowania leków antykoncepcyjnych również jest okresem działania ochrony antykoncepcyjnej.