Stosowanie maści Mupirox a tabletki antykoncepcyjne

Dzień dobry, Ostatnio stosowałam maść antybiotykową Mupirox. Skończyłam jej stosowanie 22 stycznia. W tym samym dniu skończyłam opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. 28 stycznia rozpoczęłam stosowanie kolejnego opakowania tabletek antykoncepcyjnych. 3 grudnia uprawiałam sex bez zabezpieczenia. W czasie stosowania maści i 11 dni po zakończeniu stosowania nie współżyłam. Moje pytania brzmią: czy ta maść z antybiotykiem zaburza branie tabletek? Czy jest szansa, że jestem w ciąży?

Lek. Tomasz Budlewski

Ten antybiotyk nie zaburza działania tabletek antykoncepcyjnych. Co do ciąży to zawsze jest możliwa ponieważ nie ma w 100 % skutecznych metod antykoncepcji. Proponuje wykonać test beta hcg z krwi.