Czy antykoncepcja w przerwie siedmiodniowej jest zachowana, gdy brało się antybiotyk w drugim tygodniu tabletek antykoncepcyjnych?

Witam! Tak jak podałam w opisie, w środku drugiego tygodnia brania tabletek antykoncepcyjnych musiałam zażywać antybiotyk. Zażywałam go tylko dwa dni do końca przyjmowania tabletek, miałam jeszcze 10 (już po skończonej kuracji antybiotykowej) dni, zaczęłam uprawiać sex bez zabezpieczenia dopiero po 9 dniach od zakończenia antybiotyku, ale dwa dni przed tą 7-dniowa przerwą i stąd moje pytanie. Co z tą 7-dniową przerwa, czy powinnam zacząć od razu brać następne opakowanie tabletek, czy w trakcie tej 7-dniowej przerwy dalej jestem zabezpieczona?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Antybiotyki osłabiają antykoncepcyjne działanie tabletek. Dlatego podczas kuracji antybiotykowej oraz 7 dni po jej zakończeniu konieczne jest stosowanie dodatkowego zabezpieczenia np. prezerwatywy. Po tym czas nie ma już konieczności dodatkowego zabezpieczenia.
Pozdrawiam