Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy ochrona antykoncepcyjna będzie istniała po zażywaniu antybiotyku?

Witam. W czwartek, 2 grudnia wzięłam ostatnią tabletkę antykoncepcyjną z opakowania. Od 27 listopada, przez 5 dni (czyli do 1 grudnia włącznie), 2 razy dziennie musiałam zażywać antybiotyk D***, który osłabia działanie tabletek (tak jest napisane w ulotce). Moje pytanie brzmi: czy skuteczność antykoncepcyjne będzie istniała od następnego opakowania, a jeśli tak, to czy od pierwszego dnia? Rozpocznę je 10 grudnia. Dziękuję z góry za odpowiedź i pozdrawiam.

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie.

W przypadku przyjmowania antybiotyków i tabletek antykoncepcyjnych konieczne jest dodatkowe zabezpieczenie np. prezerwatywa prze cały okres leczenie antybiotykiem. Ponadto dodatkowe zabezpieczenia należy stosować jeszcze przez 7 dni po zakończonej atybiotykoerapii.

W momencie rozpoczęcia kolejnego opakowania tabletek antykoncepcyjnych minie już 7 dni od zakończenia antybiotyku. Zatem nie ma konieczności dodatkowego zabezpieczenia. Działanie antykoncepcyjne tabletek powinno być zachowane od pierwszej tabletki.
Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy