Stosowanie Bioracefu a tabletki antykoncepcyjne

Dzień dobry. 22. maja rozpoczęłam kurację 10-dniową antybiotykiem Bioraceff, którą skończyłam 31. maja. 28 maja rozpoczęła się u mnie 4-dniowa przerwa w zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych Lesiplus. Czy dodatkowa antykoncepcja w takim przypadku jest wskazana także po zakończeniu antybiotykoterapi? Czy w raz z rozpoczęciem nowego opakowania tabletek Lesiplus i tym samym zakończenia stosowania leku Bioracef moja antykoncepcja wróciła do normy? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Dla pewności proponowałbym stosowanie dodatkowych metod antykoncepcji także w pierwszych dniach nowego opakowania tabletek antykoncepcyjnych.