Tabletki antykoncepcyjne a antybiotykoterapia

Witam! Mam pytanie odnośnie działania antykoncepcji. Podczas stosowania tabletek Logest (3 ostatnie tab.) zaczęłam kurację antybiotykową - Bioracef przez 5 dni po jednej tab. Zrobiłam 7-dniową przerwę i rozpoczęłam nowe opakowanie Logestu. Czy regularne branie tabletek zabezpiecza mnie od 1 dnia Logestu?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Dodatkowe zabezpieczenie należy stosować podczas antybiotykoterapii oraz 7 dni po jej zakończeniu. Po tym czasie będzie Pani w pełni zabezpieczona.