Antybiotyk w czasie 7-dniowej przerwy

Witam. W czasie 7 dniowej przerwy miedzy opakowaniami tabletek zmuszona byłam przyjmować antybiotyk. Zaczęłam go brać równo w przerwie i równo w przerwie skończyłam. Nastepnego dnia rozpoczęłam nowe opakowanie tabletek i tego samego dnia kochałam się bez zabezpieczenia. Czy antykoncepcja została w pełni zachowana? Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Stosowana w czasie przerwy antybiotykoterapia może mieć negatywny wpływ na skuteczność antykoncepcji. Dlatego też zdecydowanie powinna się Pani zabezpieczać dodatkowo w czasie stosowania antybiotyku oraz 7 dni po jego zakończeniu.