Tabletki na odchudzanie a brak miesiączki

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne (24+4) od 6 miesięcy, zawsze przyjmuję je regularnie. W poprzednim tygodniu zakupiłam tabletki na odchudzanie (suplement diety) i wzięłam jedną razem z tabletką antykoncepcyjną w 23 dc. Następnie dowiedziałam się, że mogą one mieć wpływ na wchłanianie się tabletek, więc 24 dnia (ostatnia tabletka różowa) wzięłam tabletkę antykoncepcyjną, a tabletki na odchudzanie już nie. Ostatni stosunek odbyłam w 20 dniu cyklu, teraz wzięłam już pierwszą tabletkę z nowego opakowania, a w ciągu brania tabletek placebo krwawienie nie wystąpiło. Czy jest możliwe, że tabletka przyjęta razem z lekiem na odchudzanie nie wchłonęła się? W ulotce jest napisane, że w razie pominięcia tabletki 15-24 dc, należy przejść do tabletek placebo, czy jest możliwe, że jeśli tabletka nie wchłonęła się to mój organizm "pomyślał", że przeszłam właśnie do tych tabletek? Po czym następnego dnia wzięłam normalnie tabletkę i tak jakby skróciłam czas brania tabletek białych, czyli okres nie wystąpił... Skoro tak, to czy po 4 dniach przerwy od brania tabletek i wzięcia 1 z nowego opakowania ochrona przed ciążą nie jest zapewniona?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nie mam informacji, wedle których tabletki na odchudzanie będące suplementem diety mogły obniżać skuteczność antykoncepcji hormonalnej. Jeśli jednak znalazła Pani tę informację w ulotce tego suplementu diety, to należy przyjąć, że tak jest. W takiej sytuacji niestety nie jest Pani chroniona przed ciążą i należy zabezpieczać się dodatkowo przez pierwszych 7 dni nowego cyklu. Ponadto istnieje ryzyko ciąży związane ze stosunkami odbytymi w ciągu ostatniego tygodnia. Proszę wykonać test ciążowy za około 2-3 tygodnie.

Pozdrawiam!