Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 2 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Taromentin i Augumentin a pokrzywka i obrzęk u 4,5-letniej córki

Moja córka 4,5 roku kilka razy brala taromentin ktory bardzo dobrze znosiła. Półtora miesiąca temu na zapalenie ucha dostala augmentin. Po wzięciu ostatej dawki dostala nardzo dużej pokrzywki i obrzeku na dloniach i stopach. Nasz pediatra uznal ze to prawdopodobnie od antybiotyku. Dzis corce inny lekarz, dyżurny na pogotowiu, zapoznany z historią uczulenia przepisal jej znow taromentin a ja się boje bo to przecież ta sama substancja? Nie ma innego lekarza.
KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu

Wiązanie chusty - kołyska w koali

Umiejętnie zawiązana chusta to świetny sposób na noszenie niemowlaka. Wiele mam ceni sobie to rozwiązanie. Obejrzyj filmik i dowiedz się, jak wykonać wiązanie kołyska w koali.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Być może uczulenie powstało na jakąś dodatkowa substancje zawartą w augmentin, jeżeli na taromentin nie było uczulenia to raczej nie powinno być i tym razem. Lekarz po przeanalizowaniu wszelkiej dokumentacji odpowiednie leczenie. W razie pojawienia się jakichkolwiek objawów Proszę od razu udać się do lekarza.

0
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Ja również obawiałbym się podania dziecku tego samego antybiotyku bez upewnienia się, że poprzednia reakcja alergiczna nie wynikała z przyjęcia augmentinu. Sugeruję nie stosować leku i kontakt z lekarzem i prośbą o przepisanie innego antybiotyku.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy