Tatuaż a karmienie piersią

Dzień dobry, karmię piersią sporadycznie bo tylko w nocy parę razy. Chciałam się zapytać czy mogę zrobić sobie tatuaż?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Sam tatuaż raczej nie ma wpływu na karmienie piersią. Oczywiście zależy to od umiejscowienia tatuażu, bo jeśli chciałaby Pani ozdabiać pierś, to raczej nie mogłaby Pani nią karmić. Większe ryzyko wiąże się z przeniesieniem przez igłę takich wirusów jak WZW B, WZW C, czy wirus HIV. W związku z tym studio powinno używać igieł oraz rękawiczek jednorazowych. Więc raczej doradzałabym odczekanie z tatuażem do czasu zakończenia karmienia piersią.