Tatuaż a rekonstrukcja złamanej kości śródstopia

Witam Cztery tygodnie temu miałam operację rekonstrukcji złamanej kości śródstopia, potrzebną kość wzięto z kostki, przyjmuję zastrzyki przeciwzakrzepowe i mam je jeszcze przyjmować przez kilka tygodni, czy mogę w międzyczasie zrobić tatuaż? I jeszcze jedno pytanie, zdjęto mi już gips i teraz noszę but usztywniający, powiedziano mi, że mogę bez niego np. leżeć i poruszać palcami, całą stopa jest jednak opuchnięta i dość sztywna, a kiedy nią poruszam - boli, czy mimo wszystko powinnam nią ruszać?

Tatuaż zostawiłbym sobie na okres po pełnym wyleczeniu oczywiście jeśli jest niezbędny bo żle wpływa na tkane podskórną i powiezie. Ruch bez obciążania pozwala na odzyskanie funkcji między innymi naczyń krwionośnych.